تبلیغات
شاخه طوبی

شاخه طوبی
سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم 
نویسندگان

یارب به اختیار صفایی به گریه نیست

ما را صفای گریه ی بی اختیار بخش

 

شب قدر، شب بازشدن درهای رحمت خداوندی است كه حالا خودش به سراغت آمده و از در ترحم و كرم صدایت می كند و تو اگر خوب گوش كنی در لابه لای زمزمه دعاها همانجا كه می گویی سبحانك یا لااله الاانت صدای بال فرشتگانی را می شنوی كه از پیش معبود به پایین آمده اند، آنقدر پایین تا شاید از آن راز بزرگ آگاه شوند، همان راز برتری انسان از سایر مخلوقات.

آری شب قدر همراه با ضربت خوردن و شهادت مولای متقیان امام علی (ع) است و در این شبهاست كه امام بزرگوار ما به رستگاری رسید.

علی (ع) كسی است كه دانش كتاب خدا در سینه اوست، او كسی است كه خداوند راز خود را در دل او به ودیعه گذاشته است، او آیت عظمای حق و روشنی آشكار عدالت مطلق است، عشق او آیینه دل را صفا و جلا می دهد و ولای او مرز قبولی طاعات بندگان است.

اما در شب قدر به یاد چاهی كه از اشك های علی پر است با باد همراه می شویم و دل را به كوفه می بریم آنجا كه ماه از كف چاه بیرون می آید و عدالت در پیشگاه نفاق، رذالت و ناجوانمردی فرق می شكافد.

شب های قدر فرصتی است كه دیگر بار خداوند متعال به ما ارزانی داشته تا نفس های خود را با ذكر یا علی معطر سازیم و با جان و دل به سخنان گهربار و فرمایشاتش بیاندیشیم، باشد كه پیروی از امام متقیان راهگشایی برای ملكوتی شدن لحظه های زندگانی مان و ره توشه ای برای سفر آخرت باشد.

ندای الغوث الغوث شب زنده داران وصال حق، در نیمه شب هایی از نور و معنویت شنیدنی است و مژده آسمانی شدن و اوج گرفتن تا ملكوت را ندا می دهد.

آری لیالی قدر خلوتگاه همه عاشقانی است كه با سوز دل و اشك دیده پروانه وار گرد شمع وجود یار می سوزند.

شب قدر را باید قدر شمرد و با زنده داری و استغفار طی كرد تا سرنوشت یكساله مان به خوبی رقم بخورد.

 

التماس دعا رفیق...
[ جمعه 28 مرداد 1390 ] [ 01:00 ب.ظ ] [ زهرا سلطانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :