تبلیغات
شاخه طوبی

شاخه طوبی
سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم 
نویسندگان

آقای وزیر ورزش! به ما می گویند حقوقمان را از شما بگیریم

 

جمعی از دبیران و خبرنگاران خبرگزاری برنا در نامه ای که خطاب به وزیر ورزش و جوانان در فضای وب منتشر کردند از موج گسترده تحقیر خبرنگاران و پرداخت ناعادلانه حقوق در این خبرگزاری شکایت کردند.
شفاف: جمعی از دبیران و خبرنگاران خبرگزاری برنا در نامه ای که خطاب به وزیر ورزش و جوانان در فضای وب منتشر کردند از موج گسترده تحقیر خبرنگاران و پرداخت ناعادلانه حقوق  در این خبرگزاری شکایت کردند.

به گزارش
شفاف، در بخش ابتدایی این نامه آمده است: ما قشر خبری هر گاه بخواهیم با مسئولی صحبت کنیم شاید به قدر مردم عادی برایمان سخت نباشد  و با هزار لینک و رابطه خبری می توانیم راهی برای دیدن آن مسئول پیدا کنیم اما چند وقتی است که دلمان می خواست با شما صحبت کنیم و از روزهایی بگوییم که پشت سر شما ایستادیم و در خبرگزاری که حال فرزند وزارت خانه شما شده است کار کردیم البته بدون دریافت حقوق.

در این نامه تاکید شده است: آقای وزیر! ما نه دنبال جو سازی رسانه ای هستیم و نه دنبال اهدافی که به ناکجا آبادها ختم می شود ما فقط دنبال حقمان بودیم و هستیم حقی که به حق ضایع شد و به حق صدای بچه هایی که انصافا متعهد به نظام هستند را درآورد. از شهریور 90 حقوق نگرفتیم  و دم نزدیم . هر روز استعفا و اخراج همکارانمان را به چشم می دیدیم و باز راه بجایی نداشتیم. آن موقع شما مشغول دیدار و نشست های معارفه بودید  و گاه با کارکنان سازمان تربیت بدنی دیدار می کردید و دغدغه هایشان را می شنیدید و گاه با پرسنل سازمان ملی جوانان اما هیچگاه با برنایی ها دیدار نداشتید و هیچگاه در برنامه قرارهای روزانه به ما وقت ملاقات ندادید.

بنا بر این گزارش در بخش دیگری از این نامه آمده است : در این مدت هیچ کس دنبال گرفتن حق ما نبود ما مدیر عامل داشتیم، ولی در واقع نداشتیم. ما امور مالی و اداری داشتیم، اما نداشتیم. ما حتی کسی را نداشتیم که بگوییم حقوق ما چه شد؟ حرف زدن از حقوق در برنا خط قرمز بود و هر که از این خط قرمز رد می شد جوابش چند جمله تاریخی از مدیر عامل بود: «نمی توانید تحمل کنید بروید! بی عرضه گی خودتان است بروید از وزیر حقوقتان را بگیرید». و ما قشر خبری که ادعای حمایت از حقوق مردم را داریم حتی نمی توانستیم عریضه بنویسیم و شکایت کنیم چرا که کسی جواب ما را نمی داد.

این خبرنگاران در ادامه خطاب به وزیر ورزش و جوانان نوشته اند : قصه را کوتاه کنیم برایتان؛ دلمان سوخت به حال خودمان و سرانجام شال و کلاه کردیم سوی سئول. برخی ها هم که هنوز مانده بودند آنها هم نامه نوشتند برایتان، نمی دانیم چقدر در جریان این گلایه نامه ها هستید اما در بخش دیگری از این نامه با اشاره به شکایت برنایی ها از وضعیت نامناسب این خبرگزاری تاکید شده است: ما نامه نوشتیم و امضا زدیم پایش که مدیر عامل ما دلش برای ما نمی سوزد و صلاحیت مدیر عاملی ندارد و الان شده است ستاره سهیل و ما پیدایش هم نمی کنیم...نوشتیم و گفتیم که ما نگرانیم از اینکه حقوق واریزی ما بعد از چهار ماه بی انصافانه پرداخت شود و برخی! که نمی دانیم که هستند حق بچه ها را ضایع کنند. اما همان روز بعد چهار ماه که ما در سئول بودیم و بی خبر و نگران، حقوق شهریور و مهر واریز شد آنهم با بی انصافی تمام؛ خبرنگار از آبدارچی و نظافتچی کمتر حقوق گرفت، دبیر اندازه خبرنگار حقوق گرفت و حساب برخی از بچه ها بلوکه شد تا نگرانی ها رنگ واقعیت بگیرد و تمام خستگی ها برجانمان بماند.

در پایان نامه این خبرنگاران آمده است: آقای وزیر نامه آنلاین نوشتیم که بگوییم می دانیم چقدر سرتان شلوغ است و وقت ندارید ما را ببینید می دانیم که دغدغه داشتن برای 20 میلیون جوان، وقت سر خاراندن برایتان نگذاشته. اما ما هم جوانیم ما هم جزو همان 20 میلیون نفر هستیم، ما هم میانگین سن مان بیشتر از 28 سال نمی شود. و از همه مهمتر ما خبرنگاریم که بازوهای یک مجموعه محسوب می شوند.

دیگر حتی وقت ملاقات با شما را هم نمی خواهیم، دیگر حتی حوصله آمدن به سئول را هم نداریم، فقط می خواهیم که از بازرسانتان بخواهید که اسناد را بررسی کنند و گزارشات را بخوانند، میزان پرداختی ماه‌های قبل از شهریور را ببینند و آنگاه فقط به ما بگویند حقوق ضایع شده برنایی ها کجا رفته است؟

اسامی خبرنگاران امضا کننده این نامه در پایگاه خبری شفاف موجود است.
اگر جناب وزیر به این نامه پاسخ دهد؛ شاید زندگی باز هم جاری شود رفیق...[ چهارشنبه 14 دی 1390 ] [ 11:22 ب.ظ ] [ زهرا سلطانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :